wtorek, 20 marca 2012

JAK ZROBIĆ PIERŚCIONEK ("kopułkowy")

PIERŚCIONEK "KOPUŁKOWY". Bardzo lubię ten wzór, bo jest łatwy i szybki. Poza tym w zależności od rodzaju użytych koralików, układu kolorów, oraz od napięcia żyłek można zrobić całkiem inaczej wyglądające pierścionki. Popatrzcie:
Co potrzeba do wykonania takiego pierścionka:
• 4 szt. jasnych kryształków 6mm (bicone albo okrągłych) – A
• 4 szt. ciemniejszych kryształków 6mm (bicone albo okrągłych) – B
• 1g czarnych drobnych koralików
• ok. 0,5m żyłki nylonowej 0,30 albo 0.35mm (lepsza jest cieńsza)
• klej
Kopuła pierścionka: 

1. Nawlecz na środek żyłki 3 drobne koraliki, obydwa końce żyłki przewlecz przez czwarty drobny koralik. Utworzone zostanie kółko.
 2. Na lewą żyłkę nawlecz 1A, 1 drobny koralik, 1B, 1 drobny koralik i 1A. Prawą żyłkę przewlecz przez ostatni A nawleczony na lewą żyłkę.

 3. Ustaw tak pracę, aby koraliki właśnie dodane były po lewej stronie. Przełóż prawą żyłkę przez drobny koralik po prawej stronie.

 4. Na lewą żyłkę nawlecz: 1 drobny koralik, 1B, 1 drobny koralik oraz 1A. Prawą żyłkę przewlecz przez ostatnio dodany koralik A.

 5. Powtórz krok 3


 6. Powtórz krok 4


 7. Przełóż prawą żyłkę przez drobny koralik i koralik A po prawej stronie.

 8. Na lewą żyłkę nawlecz 1 drobny koralik i 1 koralik B. Na prawą żyłkę nawlecz 1 drobny koralik.  Przewlecz prawą żyłkę przez koralik B właśnie dodany. Żyłki powinny wychodzić z tego samego koralika – w odwrotnych kierunkach.

 9. Przewlecz lewą żyłkę przez drobny koralik po lewej stronie koralika B.

 10.  Przełóż prawą żyłkę przez drobny koralik po prawej stronie koralika B. Nawlecz 1 drobny koralik, następnie przewlecz przez drobny koralik, koralik B i drobny koralik na prawo od żyłki. Powtórz jeszcze 2 razy.

 11. Ustaw tak pracę, żeby żyłki znajdowały się na górze. Nawlecz 1 drobny koralik. Przełóż prawą żyłkę przez drobny koralik właśnie dodany. Żyłki powinny wychodzić z tego samego koralika – ale w odwrotnych kierunkach.

Obrączka
12.  Odwróć pracę tak, aby wypukła część pracy skierowana była do dołu a końce żyłki na górze. Na lewą żyłkę nawlecz 2 drobne koraliki.  Na prawą żyłkę nawlecz 1 drobny koralik. Przełóż prawą żyłkę przez ostatni drobny koralik dodany na lewą żyłkę.

13. Powtarzaj krok 12 aż obrączka osiągnie odpowiednią długość.
14. Na prawą żyłkę nawlecz 1 drobny koralik, na lewa żyłkę też nawlecz 1 drobny koralik. Przełóż lewą żyłkę, od strony lewej do prawej, przez środkowy drobny koralik po przeciwnej stronie naszej pracy. Przełóż prawą żyłkę przez ten sam koralik, od strony prawej do lewej  – w ten sposób obrączka zostanie zamknięta. Żyłki powinny wychodzić z tego samego koralika – ale w odwrotnych kierunkach.

 15. Ustaw pracę tak, aby żyłki były na górze. Przełóż prawą żyłkę przez drobny koralik poniżej. Przełóż lewą żyłkę przez drobny koralik poniżej a następnie przez mały koralik po prawej stronie żyłki. Żyłki znajdą się po tej samej stronie pracy.

 16. Zawiąż supeł. Nałóż na niego odrobinę kleju. Wpleć żyłki w pracę. Przytnij to co wystaje. GOTOWE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz